Difference between revisions of "HAHA HIDEN WEAPONSPEED PAHE!"
From BatWiki
m (fix typo) |
|||
| Line 34: | Line 34: | ||
| || || || morningstar || || | | || || || morningstar || || | ||
|- | |- | ||
| − | | broadsword, horn || || tomahawk, handaxe || jo, cudgel,warhammer,staff sling || || | + | | broadsword, horn || || tomahawk, handaxe || jo, cudgel,warhammer,staff sling || || javelin,short spear |
|- | |- | ||
| sabre || || || pick, club, hammer || scourge || | | sabre || || || pick, club, hammer || scourge || | ||
Revision as of 05:11, 1 May 2020
| short | long | axe | blud | whips | polearms |
|---|---|---|---|---|---|
| lance | |||||
| pike | |||||
| shovel,2hsword | maul | halberd | |||
| greataxe | voulge, glaive, scythe,gisarme | ||||
| flamberge | |||||
| pilum, ranseur | |||||
| fauchard | |||||
| claymore | |||||
| trident | |||||
| no-dachi | battleaxe | flail | bardiche,long spear | ||
| battle mace | harpoon | ||||
| bastard sword | |||||
| war mattock | |||||
| katana, falchion | boar spear | ||||
| longsword | mace | chain whip | |||
| morningstar | |||||
| broadsword, horn | tomahawk, handaxe | jo, cudgel,warhammer,staff sling | javelin,short spear | ||
| sabre | pick, club, hammer | scourge | |||
| cutlass | |||||
| wakizashi,short sword,scimitar | |||||
| rapier, foil, poke, sai | whip | ||||
| aklys | staff | ||||
| dirk | cleaver | ||||
| main gauche | ice pick | ||||
| dagger | blackjack | ||||
| knife |